NEWS


pripravuje sa filmový reboot knihgt ridera

David Hasselhoff vyjadril svoj názor na chystanú adpatáciu Knight Ridera, ktorú pripravuje spoločnosť Spyglass. Tvrdí, že film podporí, pokiaľ zostane verný pôvodnému seriálu. Knight Rider je kultový akčný krimiseriál, v ktorom hral David Hasselhoff súkromného vyštrovateľa Michaela Knighta, ktorý bojuje proti zločinu s pomocou nezničiteľného high-tech automobilu KITT. Aj keď boli v priebehu rokov pokusy o oživenie seriálu, doteraz sa nedočkal filmového spracovania na veľkom plátne. Plány na filmové spracovanie sa začali v roku 2002, kde mal David Hasselhoff stvárniť vedľajšiu úlohu. V roku 2006 oslovili Orlanda Blooma, aby hral hlavnú rolu, ale odmietol. V roku 2014 vyšlo najavo, že produkčná spoločnosť Weinstein Company zvažuje Johna Cena a Kevina Harta do hlavných úloh komediálneho filmového spracovania. Napriek všetkému sa žiadny z plánov neuskutočnil. Až teraz sa veci začali hýbať. V auguste 2020 produkčná spoločnosť Spyglass Media oznámila, že uzavrela partnerstvo s Jamesom Wanom a Michaelom Clearom zo spoločnosti Atomic Monster. A odvtedy sa na filme aktívne pracuje.

David Hasselhoff sa tiež podelil o svoje myšlienky ohľadom reštartu Knight Ridera. V rozhovore pre Heavy Consequnce, David povedal, že sa mu uľavilo, že je film v rukách scenáristu T.J. Fixmana, ktorý je veľkým fanúšikom Knight Ridera. David Hasselhoff hovorí, že tvorcovia chcú natočiť film, ktorý schváli, ale na to budú musieť správne vyladiť receptúru. Podľa Davida podstata Knight Ridera nespočíva v hovoriacom aute a jeho dôležitosti pre bojovníka proti zločinu, ale v zmene ktorú može jednotlivec urobiť. Ak Spyglass bude ctiť jadro pôvodného seriálu, Hasselhoff bude adaptáciu podporovať. David momentálne nevie, či sa vo filme objaví alebo nie. Povedal:

"Podrobnosti, ktoré môžem povedať sú, že som z toho nadšený. Ten, kto to píše je veľký fanúšik Knight Ridera. Poslal mi svoju fotografiu v aute z Knight Ridera. Jeho meno je T.J. Fixman. Koncept ešte nepoznám. Hodil som rukavicu do ringu, pretože „nostalgia sa stretne s Knight Riderom dneška,“ ktorý nebude novým Knight Riderom, ale pokračovaním. Chcú urobiť scenár, ktorý schválim. Či sa tam aj objavím alebo nie, alebo či to schválim zatiaľ neviem."

"Ale mal som práva na Knight Ridera asi 10 rokov a nič sa nepohlo. A títo chlapi to teraz môžu dotiahnuť do konca, kvôli načasovaniu, kvôli nostalgii, pretože ten chlap to chápe. Nejde o hovoriace auto. Je to o vzťahu medzi Michaelom a KITTom. A tiež o akcii a o tom, že ‘jeden človek môže veľa zmeniť.‘ A ak to urobia, pravdepodobne to podporím. Ak to neurobia, pustili sa do Hoffa."

Ako Hasselhoff potvrdil v interview, tiež sa pokúsil získať práva na sfilmovanie Knight Ridera. V skutočnosti predložil nápad režisérovi „Strážcov Galaxie″ Jamesovi Gunnovi ako aj Robertovi Rodriguezovi. Hasselhoff nechce aby bol Knight Rider zosmiešnený ako filmový Baywatch a 21 Jump Street a preto urobil všetko, čo bolo v jeho silách, aby adaptácia ctila charakter pôvodného seriálu. V decembri 2019 Hasselhoff potvrdil, že zatiaľ čo jeho snaha o oživenie Knight Ridera nevyšla, nový film bez neho sa stále posúva vpred.

Všetko čo David Hasselhoff od filmu Knight Rider vždy chcel je, aby zostal verný duchu pôvodného seriálu. Nezáleží mu na tom, či sa vo filme objaví alebo nie, iba chce aby si adaptácia zachovala rešpekt, ktorý vkladajú fanúšikovia do tvorcov projektu. Pre Davida musí byť úľavou, keď vidí, že aj keď nie je priamo spojený s filmom, ľudia ktorý ho pripravujú, skutočne vedia o čom Knight Rider je. Nový film nie je komédiou, ako sa pôvodne plánovalo, je to skôr pokračovanie dobrodružstiev bojovníka so zločinom v modernej dobe. Je pravdou, že fanúšikov poteší, ak sa v reštarte objaví Hasselhoff. Ale aj keď to neurobí, bude sa na čo pozerať, ak si film zachová nepolitický charakter a budú v ňom epické naháňačky a intenzívna akcia, vďaka ktorým bol seriál taký populárny.

10-01-2021 | autor: Admin | zdroj: screenrant.com

 

knight rider v rubrike "hvězdy našeho mládí" na gorilla.cz

Gorilla.cz je server, ktorý prináša mnoho zaujímavých informácií zo sveta filmov a seriálov. Rubrika "Hvězdy našeho mládí" mapuje životy hercov z našich obľúbených filmov a seriálov, na ktorých sme vyrastali. Objavili sa tam už seriály Odpadlík, Dempsey & Makepeceová, MacGyver, Herkules, Brutálna Nikita, Xena, Akty X, Krok za krokom, Kutil Tim, Ženatý so záväzkami, Priatelia. A teraz prišiel rad aj na seriál Knight Rider. Klikajte a čítajte.

04-04-2015 | autor: Admin | zdroj: Gorilla.cz


zomrel glen a. larson, tvorca seriálu knight rider

14. novembra 2014 zomrel na rakovinu pažeráka Glen A. Larson v UCLA Medical Center, v Santa Monice vo veku 77 rokov. Glen Albert Larson sa narodil ako jedináčik 03-01-1937 v Long Beach, v Californii. Keď bol mladý presťahovali sa s rodičmi do Los Angels. Glen A. Larson bol úspešný televízny scenárista a producent a stál za niekoľkými najznámejšiími seriálmi na svete ako: Knight Rider (1982), The Fall Guy (1981), Magnum, P.I. (1980), Battlestar Galactica (1978), a Buck Rogers in the 25th Century (1979).

Charakteristickým znakom Larsonovho štýlu je zábava pre celú rodinu. Jeho seriály majú jednoduchý dej, sympatické hlavné postavy v kombinácii s nízkou mierou násilia, bez vulgárnych slov a remeselne dobre spracovanú zvučku a soundtrack.

V priebehu rokov tlačové správy prinášali informácie o príprave filmovej verzie Knight Ridera. Projekt najprv zastrešovalo Revolution Studios, v súčasnosti je to Weinstein Company. Fanúšikovia čakali roky na nejaký pokrok. V lete, v roku 2006 Glen A. Larson natočil video, ktoré si môžete pozrieť nižšie. Je to video k festivalu Knightcon 2007 vo Veľkej Británii a Larson v ňom potvrzduje prípravu filmu a v rukách má dokonca scenár! Podrobností o tomto projekte je veľmi málo. Mal to byť re-imagining Knight Ridera. To znamená, že tam nemal byť KITT ktorého poznáme, ani David Hasselhoff ako Michael Knight, ale nový začiatok s modernizovaným príbehom. Bohužiaľ je pravdepodobné, že projekt po jeho smrti nikdy neuvidí svetlo sveta.

Posledné správy z februára 2014 hovoria, že Weinsteinovci najali scenáristu Brada Copelanda, ktorý napísal scenár ku komédiám Divé svine (Wild Hogs) a Medveď Yogi. Čo sa týka hereckého obsadenia, štúdio by vraj chcelo získať Chrisa Pratta, ktorý daboval hlavnú postavu v Lego Príbehu, hrá v Strážcoch Galaxie a v Jurskom svete a Dannyho McBrida. Nikto nepotvrdil o aké úlohy pôjde, ale logicky z toho vychádza Micheal Knight pre Pratta a McBride ako KITTov hlas. Weinsteinovci by z Knight Ridera chceli urobiť sériu v štýle Rýchlo a zbesilo. S týmto castingom to ale vyzerá na verziu v štýle komédie 21 Jump Street. Ja osobne dúfam, že niečo také nikdy nevznikne, pretože toto si Knight Rider nezaslúži a určite by to nechcel ani sám Glen A. Larson.

23-11-2014 | autor: Admin | zdroj: The Hollywood Reporter


REKLAMA RENAULTU NA NOVÝ TRAFIC

Renault pripravil zaujímavú reklamu na svoju novú dodávku Trafic. Celá reklama sa nesie v štýle intra seriálu Knight Rider a Trafic má dokonca vlastnú internetovú stránku: TRAFICRIDER

27-9-2014 | autor: Admin


MERCEDES-BENZ RIEŠI KOMUNIKÁCIU S ROBOTICKÝMI AUTAMI

Na serveri autoweb.cz dnes vyšiel zaujímavý článok o budúcnosti automobilov. Mercedes-Benz riešil s odborníkmi na robotiku a jazykovedcami komunikáciu s umelou inteligenciou. Na autonómnych vozidlách pracujú skoro všetci veľký hráči na trhu a prvé vozidlá by sa mali objaviť na trhu do roku 2020. Vývoj áut smeruje k jazdiacim robotom, nejedná sa teda o žiadne sci-fi, ale možno už neďalekú budúcnosť. Pomaly sa blíži doba, keď automobily podobné KITTovi nebudú len fikciou.

25-7-2014 | autor: Admin | zdroj: autoweb.cz


MERCEDES-BENZ PREDSTAVUJE HODINKY PRE KOMUNIKÁCIU S AUTOM

Mercedes-Benz prichádza s novinkou, hodinkami prostredníctvom ktorých bude mať vodič informácie o svojom aute. Vodič si na nich môže pozrieť množstvo paliva,  či zamkol auto, alebo jeho polohu. Hodinky sa pripájajú k existujúcej aplikácii Mercedesu Digital DriveStyle. Je tiež možné využiť 3 programovateľné tlačidlá hodiniek pre nastavenie aktivácie funkcií z aplikácie Digital DriveStyle. Mercedes spolu s firmou Pebble Technology, ktorá hodinky vyvinula sa ich chystá predstaviť 6. januára na výstave 2014 Consumer Electronics Show v Las Vegas. Nepripomína vám to comlink Michaela Knighta?

25-12-2013 | autor: Admin | zdroj: Autofun


BOL OZNÁMÝ SCENÁRISTA PRE CELOVEČERNÝ FILM KNIGHT RIDER!

Spoločnosť The Weinstein Company vlastniaca filmové práva, podľa zdroja blízkeho produkcii najala scenáristu Brada Copelanda, aby napísal scenár k dlhoočakávanému filmu Knight Rider. Copeland je režisér a scenárista, má silné zázemie v komédiách, pracoval na kritikmi uznávaných seriáloch News Radio, Arrested Development a My Name is Earl. Napísal tiež celovečerný film Wild Hogs a komédiu Coffe Town, ktorá bude mať premiéru budúci mesiac. Nový Knight Rider má byť koncipovaný ako film s vyšším rozpočtom zameraný viac na akciu, než je pre Weinsteinovcov typické. Spoločnosť kúpila práva od Glena A. Larsona, tvorcu mnohých akčných televíznych seriálov, vrátane hitu NBC Knight Rider. Dopyt po automobilových filmoch dokazujú aj tržby z posledného filmu Fats & Furious s celosvetovým ziskom $645 000 000, ktorý stále stúpa. Copeland tak stojí pred otázkou ako zostaviť nové auto v dobe mobilov, počítačov a internetu.

26-06-2013 | autor: Admin | zdroj: Los Angeles Times


SUPER PURSUIT MODE KITT OD DIAMOND SELECT TOYS

Na Youtube sa objavilo nové video SPM KITTa od Diamond Select Toys, ktorý má prísť na trh na jeseň tohto roku. KITT od tejto firmy je hračkou, nie zberateľským modelom, takže nie všetky detaily auta zodpovedajú skutočnosti. Hmlové svetlá má auto prekryté kusom plastu a rebrovanie diskov kolies je príliš vysoké. Čo sa však nedá odpustiť je palubná doska s dvomi monitormi. KITT so Super stíhacím chodom mal novú palubnú dosku s jedným monitorom. Diamond Select Toys to vysvetľuje tým, že jediný spôsob ako vyrábať viac verzií KITTa je zdieľanie spoločných častí. V tom prípade ale mohli použiť palubnú dosku s jedným monitorom, ktorú mal KITT od III. série pre obidve verzie.

19-05-2013 | autor: Admin


NOVÝ MODEL KITTA OD MATTELA V ROKU 2014

Na Youtube sa objavilo video špeciálnej edície KITTa a traileru v mierke 1:18 od Mattela. KITT je do detailu prepracovaný a to vrátane interiéru. Má perfektne spracované sedadlá a funkčnú palubnú dosku s podsvietením naozaj vernú originálu. Takisto má zvukové efekty a hovorí niekoľko fráz. Model je o niekoľko levelov vyššie než verzia od Diamond Select Toys, ktorá nie je zlá, ale nie je natoľko verná skutočnému autu. KITT od Mattella bude dostupný v júny 2014 v  limitovanej edícii iba 1000 kusov a predpokladaná maloobchodná cena bude $300 - $350.

21-03-2013 | autor: Admin


KARR OD DIAMOND SELECT TOYS

Diamond Select Toys na Youtube zverejnil video prototypu chystaného modelu KARRa. Na videu vidieť kokpit auta s KARRovým zeleným hlasovým modulátorom.

17-01-2013 | autor: Admin


SUPER PURSUIT MODE KITT V MIERKE 1:15

Diamond Select Toys v piatok na Youtube zverejnil video KITTa vo verzii Super Pursuit Mode v mierke 1:15. Auto vyzerá perfektne, spredu vidieť všetky detaily Super Pursuit Modu: vysunuté predné prítlačné krídlo a hornú časť kapoty, malé bočné krídla a nasávacie otvory po stranách dverí. Nie je to ešte finálna verzia, ale len prototyp. Dátum uvedenia na trh zatiaľ nie je známy.

23-12-2012 | autor: Admin


LUXUSNÁ VERZIA KITTA OD DIAMOND SELECT TOYS

Diamond Select Toys je firma vyrábajúca zberateľské predmety pre deti aj dospelých. Má licenciu na rôzne popkultúrne predmety, vrátane Marvel Comics, Star Wars, Star Trek, Ghostbusters, Transformers a mnoho ďalších. Najnovšie uviedli na trh KITTa s niekoľkými hovorenými frázami, zvukovými efektmi, funkčným skenerom a interiérom s podsvietenou palubnou doskou. Auto v mierke 1:15 má preklápaciu poznávaciu značku, otváracie dvere a svietiace predné a zadné reflektory. Pred 3 hodinami Diamond Select Toys aktualizoval svoju stránku na Facebooku a pridal nové fotky. V januári príde na trh aj verzia KITTa s figúrkou Michaela. Na youtube si zase môžete pozrieť preview  tohto úžasného auta.

10-12-2012 | autor: Admin


30. VÝROČIE SERIÁLU

26-09-2012 to bude presne 30 rokov kedy na televízne obrazovky vstúpil seriál Knight Rider. Seriál sa stal okamžite hitom a vysielal sa v mnohých krajinách celého sveta. Michael Knight v ňom bojuje proti zločinu s pomocou supermoderného automobilu riadeného inteligentným počítačom KITT.

Úchvatná úvodná zvučka, sympatický hlavný hrdina, hovoriace superauto, množstvo akcie a moderná hudba, to všetko vás priklincuje k televíznej obrazovke. Tvorca seriálu Glen A. Larson si pre KITTa vybral vtedy nový model Pontiacu Firebird Trans Am. Uhladený elegantný design si nevyžadoval ani veľa úprav, hlavnou zmenou bola predná časť vozu so skenerom a futuristický interiér, ktorý pripomína kokpit lietadla.

Hovoriaci počítač, biometrické senzory, autopilot, TV monitor v palubnej doske, turbínový motor, nezničitená karoséria a neuveriteľná rýchlosť 300 MPH robili z auta nadčasový stroj. V priloženom videu si môžete pozrieť ako vyzeralo intro NBC z roku 1982 na pilotný diel tohoto skvelého seriálu.

23-09-2012 | autor: Admin


KNIGHT RIDER FESTIVAL - 30. VÝROČIE SERIÁLU

Na budúci týždeň 18. až 19. mája sa koná v Las Vegas na Fremont Street  Knight Rider Festival, ktorý oslávi 30. výročie seriálu. Festival sa koná už po štvrtýkrát a vstup je zdarma. Tohto roku producent a organizátor Paul Casey spojil Knight Rider Festival s Las Vegas Car Stars, aby vytvoril udalosť, ktorá bude zmesou ľudských a automobilových hviezd. Pozrite si zoznam hviezd - každý deň sú pridávané ďalšie! Ak vlastníte repliku auta, alebo klasický automobil máte ešte čas sa zaregistrovať. Zlacnené izby sú ešte k dispozícii, ak sa chcete dostať do VIP spoločnosti, musíte zaplatiť zvláštny poplatok. Knight Rider Online bude mapovať celú udalosť naživo.

8-5-2012 | autor: Admin | zdroj: knightrideronline.com


ZOMREL ROBERT FOSTER

Robert Foster, scenárista, režisér a výkonný producent originálneho seriálu Knight Rider zomrel 30. mája na rakovinu mozgu vo svojom dome v Sherman Oaks. Mal 72 rokov. Zodpovedal za chod seriálu po tri a pol sezóny. Pomohol vytvoriť charaktery ako Goliáš a KARR a napísal množstvo obľúbených epizód ako Hearts of Stone, Short Notice, Soul Survivor, Diamonds Aren't a Girl's Best Friend, Knight of the Drones a Knight of the Juggernaut.

19-06-2011 | autor: Admin | zdroj: knightrideronline.com


knight rider festival III znovu úspešný

Minulý týždeň sa 18 až 19 marca [piatok a sobota] v Las Vegas konal už tretí Knight Rider Festival. Bolo tam 16 Pontiacov Trans Am ako KITT, 2 Trans Amy KARR a 6 KITTov Mustang. Na Fremont Street prišlo množstvo hercov a členov štábu a tisíce fanúšikov. Knight Rider Festival 2012 má dobrý dôvod byť ešte úspešnejším: 30 výročie seriálu!

25-03-2011 | autor: Admin


hovoriaci superpočítač už existuje

IBM zostrojilo superpočítač, ktorý rozumie prirodzenému jazyku  a dokáže plynule odpovedať. Počítačový systém Watson si minulý týždeň 14., 15. a 16. februára zmeral sily s dvoma najúspešnejšími účastníkmi americkej vedomostnej súťaže Jeopardy!, ktorá je obdobou českého Riskuj!

Proti počítaču boli nasadení najväčší šampióni v histórii súťaže, Ken Jennings a Brad Rutter, ktorí v nej vyhrali milióny dolárov. Ani oni však nedokázali poraziť Watsonovu umelú inteligenciu. Súboj počítača a ľudí prebiehal v troch kolách od pondelka do stredy. Prvý deň mali ľudia rovnaký počet bodov ako computer, ale ďalšie dni ich Watson porazil a trojdňový maratón vyhral so 77 147 bodmi. Druhý bol Ken Jennings, ktorý mal 24 000 bodov a tretí Brad Rutter s 21 600 bodmi. Počítač vyhral za svoje umiestnenie milión dolárov, ktorý firma IBM venuje celý na charitu. Jennings a Rutter za druhé a tretie miesto získali 300-tisíc a 200-tisíc dolárov.

Jennings ku svojej poslednej odpovedi pripísal, že „víta nadvládu našich nových počítačových vládcov“, čím dal najavo jednu rýdzo ľudskú schopnosť – zmysel pre humor. Okrem tejto výhody sa ľudia môžu utešovať ešte tým, že sú to práve oni, kto Watsona stvoril.

Watson nebol pripojený k internetu a musel znalosti vyčítať z dostupných zdrojov, ktorými ho vývojári "kŕmili" 5 rokov: z kníh, novín, encyklopédií, tabuliek a odborných článkov. Keď si nie je istý, odpoveď tipne. Watsona veľa otázok nerozhodilo, ale keď si nevedel rady odpovedal často totálnym nezmyslom. Na druhej strane dokázal svoju zlú odpoveď už vopred ospravedlniť: "Nie som si istý, tak skúsim hádať..." povedal Watson dopredu moderátorovi. Na tomto príklade je jasne vidieť, že Watson má aj akési sebavedomie.

Počítač Watson, pomenovaný po zakladateľovi spoločnosti IBM Thomasovi J. Watsonovi, zostavila skupina konštruktérov s ambicióznym cieľom vytvoriť počítačový systém, ktorý sa vyrovná človeku schopnosťou odpovedať na otázky kladené prirodzeným jazykom. Watson zatiaľ zrejme prijíma iba textové otázky a neanalyzuje hlas moderátora. Sám je však vybavený hlasovým syntetizátorom a dokáže odpovedať ako človek.

Watson je postavený na technológii IBM DeepQA pre masívne spracovávanie množstva komplexných analýz. Hardware sa skladá z deväťdesiatich serverov IBM Power 750 s počtom 2 880 jadier procesorov Power7 a 16 TB operačnej pamäte prepojených linuxovým systémom. Celkový výkon zodpovedá 80 teraflops. Ľudia z IBM uvádzajú, že v pamäti je zhruba 200 miliónov stránok informácií, takže si predstavte milión kníh. Watson nie je pripojený k sieti, jedná sa o samostatnú databázu informácií. K dispozícii mal 4 TB  [4000 GB] štruktúrovaných aj neštruktúrovaných informácií. Pre Watsona sú všetky údaje rovnocenné a veľmi rýchlo a systematicky sa k nim dostane.

Takýto superpočítač by sa mohol v blízkej budúcnosti uplatniť napríklad v zdravotníctve.

22-02-2011 | autor: Admin | zdroj: technet.cz


Knight RIDER 2008 znovu na tv joj

V stredu 20-10-2010 o 21.15 začína na TV JOJ repríza seriálu Knight Rider 2008. Seriál sa bude vysielať každú stredu v rovnakom čase. Na JOJke už bežia upútavky, tak sa nezabudnite pozerať. Knight Rider má vlastnú stránku aj na webe TV JOJ.

18-10-2010 | autor: Admin


Knight RIDER PRESUNUTÝ NA JOJ PLUS

Od 27-09-2010 TV JOJ presunula Knight Ridera na JOJ PLus. Dôvodom je neúspech v konkurencii sitcomu Dva a pol chlapa na Markíze. Knight Rider bude na JOJ Plus v atraktívnejšom čase o 17.00, v ktorom sa doteraz vysielal Nash Bridges. Na hlavnom kanáli nahradí Knight Ridera reprízovaný seriál Medicopter 117, jeho nočné reprízy zase C.S.I.: Kriminálka Miami III.

02-10-2010 | autor: Admin | zdroj: medialne.sk


Knightcon 2010

Tento víkend sa vo Veľkej Británii, v Halifaxe koná Knightcon, jediný Knight Rider festival v Európe. Minulý rok tam bolo 22 replík áut.

Tohto roku prídu dve hviezdy z originálneho seriálu, Rebecca Holden [April] a Catherine Hickland [Michaelova snúbenica Stevie]. Príde takisto legendárny dizajnér KITTa, Michael Scheffe. Nick Nugent, autor knihy Knight Rider Companion, ktorá je ultimátnym sprievodcom originálneho seriálu, príde tiež.

Knightcon sa koná už túto sobotu vo Watermill Premier Inn, Salterhebble Hill, Huddersfield Road, Halifax, West Yorkshire HX3 0QT. Bude to už štvrtý ročník Knightconu a vstup je zdarma, takže ak sa budete nachádzať niekde v okolí, ste vítaní. Ďalšie informácie na stránke knightconuk.co.uk.

21-09-2010 | autor: Admin | zdroj: knightrideronline.com


AUTO RÝCHLE AKO KITT?

Automobil s výkonom 2000 koní a maximálnou rýchlosťou 300 mph  [482,8 km/h] plánuje postaviť americká spoločnosť TranStar Racing. Spoločnosť oznámila, že v priebehu budúceho roku vyrobí 5 kusov automobilov Dagger GT. Tri z nich sú vraj už objednané.  Automobil zatiaľ existuje len na papieri.

TranStar Racing nie je v obore žiadnym nováčikom, jeho konštruktéri stoja napr. za vývojom Saleenu S7 a figurujú v projektoch NASA zameraných na štúdium aerodynamiky. Model Dagger GT vychádza zo štúdie Corvette Cheetah od Ivana Lucciona. Pred zadnou nápravou bude motor od Nelson Racing Engines s objemom 9,3 l; schopný spaľovať benzín, metanol, etanol a vodík. Dvojica turbodúchadiel mu umožní dosiahnuť výkon 2028 koní [1491 kW] a krútiaci moment 2710 Nm, ktorý sa prenáša na kolesá zadnej nápravy cez 6-stupňovú manuálnu prevodovku Mendeola. Dagger GT zrýchli z 0 na 96 km/h za 1,5 s; štvrť míle prejde za 6,7 s a dosiahne maximálnu rýchlosť 300 mph [482,8 km/h].

Karbónová karoséria bude postavená na chrómmolybdénovom ráme. Každý Dagger GT bude vyrábaný ručne podľa želaní majiteľa. Vybrať si budete môcť z troch základných modelov: závodný superšport, jeho cestná verzia a na komfort zameraný GT-X. V roku 2011 má vzniknúť prvých 5 vozidiel a ak bude záujem, v roku 2012 vznikne ďalších 10 kusov. Základná cena začína na 360 000 €.

KITTa zo seriálu Knight Rider poháňal turbínový, prúdový motor a v Super Pursuit Mode mal maximálnu rýchlosť 300 mph. Zdá sa teda, že dosiahnuť takúto rýchlosť nie je nereálne. Zostaňme však pri zemi, podobných projektov tu už bolo viac a vždy zostali len v hlavách svojich tvorcov. Dagger GT existuje takisto len na niekoľkých počítačových obrázkoch.

25-07-2010 | autor: Admin | zdroj: AutoRevue.cz


NOVÝ KNIGHT RIDER NA PRIME

TV Prima odvysiela v letných mesiacoch novú verziu seriálu Knight Rider. Prvý diel v českej premiére diváci uvidia 13-07-2010 o 20:00. Seriál z rokov 2008 až 2009 má len jednu sériu so 17-timi epizódami, po nej bol pre divácky neúspech zrušený. V hlavnej úlohe hrá Justin Bruening. Seriál získal na Česko-Slovenskej filmovej databáze hodnotenie 46% a na IMDb 5.4/10, čo nie je dobrý výsledok. TV Prima týmto seriálom vyplní uhorkovú sezónu.

03-07-2010 | autor: Admin


PALUBNÁ DOSKA AKO Z KNIGHT RIDERA

V roku 2007 na výstave vo Frankfurte Nissan predstavil koncept malého elektrického automobilu Mixim. A čo má spoločné kompaktný automobil so superautom z TV seriálu? Palubnú dosku, ktorá pripomína ovládanie videohry. Namiesto volantu nájdete knipel ako v lietadle, prístrojový panel tvorí veľký LCD panel a okrem iného môže zobrazovať aj schému predných kolies, ktoré sa natáčajú tak, ako tie skutočné pred vami. Automobil je navrhnutý tak, aby oslovil mladú generáciu počítačového veku.

Design auta je veľmi futuristický, má trojuholníkové bočné okná, hore výklopné dvere zasahujúce hlboko do strechy a usporiadanie sedadiel ako v McLarene F1. Mixim je vybavený tromi sedadlami, pričom vodič sedí uprostred. Sedadlá sú naviac otočné pre ľahký prístup o uhol 35°. Mixim váži len 950 kg, aj napriek množstvu elektronických systémov. O osvetlenie sa starajú LED diódy.

Automobil je vybavený dvoma elektromotormi, jeden pre pohon prednej a druhý pre pohon zadnej nápravy. Energiu im dodávajú lithium-ionové batérie, ktoré sa dobíjajú len za 40 minút. Maximálna rýchlosť je 180 km/h a dojazd na jedno nabitie 250 km.

13-06-2010 | autor: Admin


nahradia nás autopilotY?

Na serveroch Autoweb.cz a AutoRevue.cz vyšli pred pár dňami zaujímavé články o vývoji autopilotov. Mercedes-Benz vyvinul zariadenie, ktoré sa skladá z robotov ovládajúcich brzdu, plyn a volant, a riadiacej jednotky - autopilota. Tento systém sa dá umiestniť prakticky do akéhokoľvek sériového automobilu značky Mercedes-Benz a používa sa pre testovacie jazdy. Systém nie je súčasťou konštrukcie vozu, iba ho riadi podobne ako živý vodič. Dokáže znovu a znovu prechádzať zadanú trasu s presnosťou niekoľkých centimetrov.

Volkswagen v spolupráci so Stanfordskou univerzitou pracuje na Passate nazvanom "Junior" s ktorým sa pred niekoľkými rokmi úspešne zúčastnili pretekov počítačom riadených áut DARPA Urban Challenge, vypísaných americkou vládou.

Ak má autopilot nahradiť vodiča, musí vedieť predvídať a učiť sa a to druhé už "Junior" zvláda. Vývojový tím zachytil na video jeho pokusy o zaparkovanie šmykom. Passat cúvajúci 40 kilometrovou rýchlosťou sa najprv otočí o 180° iba na základe naprogramovaných inštrukcií, druhýkrát experimentuje [a zlyhá] a na tretí pokus bezchybne zaparkuje medzi kužeľmi.

Koncern General Motors v spolupráci so študentmi pensylvánskej univerzity Carnegie Mellon pred tromi rokmi predstavil prototyp The Boss, s ktorým zvíťazil v pretekoch áut bez vodiča DARPA Urban Challenge. Stroj, ktorý vychádza zo sériového modelu Chevrolet Tahoe je schopný úplne samočinnej prevádzky na základe spracovávania údajov z čidiel na svojej karosérii.

Možno sa už blíži doba, keď automobily budú jazdiť a správať sa autonómne, alebo dokonca myslieť podobne ako legendárny KITT...

22-05-2010 | autor: Admin | zdroj: Autoweb.cz & AutoRevue.cz


repríza KNIGHT RIDERa na tv prima

V sobotu 20-02-2010 začína na TV Prima repríza originálneho seriálu Knight Rider. Prvá časť s názvom Jako Fénix z popela [Knight of the Phoenix 1] začína 10:55. Ďalšie epizódy budú vysielané každú sobotu približne v rovnakom čase.

Stručný popis na stránkach TV Prima:
David Hasselhoff jako bývalý policista, který přežil svou smrt, a inteligentní mluvící automobil K.I.T.T. se neúnavně utkávají s věčnými silami zla... Americký akční seriál [1983]. Dále hrají E. Mulhare, R. Holdenová a další [48 min]

20-02-2010 | autor: Admin | zdroj: TV Prima


KNIGHT RIDER OD FEBRUÁRA LEN PO JEDNEJ EPIZÓDE

Televízia Joj prinesie od februára nový krimiseriál v slovenskej premiére. Life: Najbohatší policajt [Life] pôjde dvakrát do týždňa, vždy v utorok a štvrtok. Po Seriály.Kinema.sk to oficiálne potvrdili aj programové plány. Ako z nich vyplýva, odštartuje 2. februára.

Od februára pôjde Knight Rider už len po jednej epizóde za deň; Jojka takto odvysiela posledné tri časti 15 až 17. Life bude štartovať prvý februárový týždeň po Knight Riderovi, čiže presne o 22. hodine. V utorok programový plán hovorí o dvoch častiach za sebou končiacich pred polnocou. Vo štvrtok 4. februára uvádza len jednu epizódu, pričom jej venuje vysielací čas od 22:00 až do 23:55, i keď podľa anotácie má len 45-minútovú dĺžku. Pri Knight Riderovi Joj zvykne vysielať dve časti ako jednu súvislú: bez prerušenia titulkami.

15-01-2010 | autor: Admin | zdroj: medialne.sk


SLEDOVANOSŤ NOVÉHO KNIGHT RIDERA NA JOJKE

Nový Knight Rider dosahuje na JOJke nadpriemernú sledovanosť. Podľa informácií, ktoré stanica zverejnila v tlačovej správe, dosiahol v utorok aj vo štvrtok so všetkými troma časťami trhové podiely nad 30 % v skupine 12+. Pritom staničný priemer je 20,7 %. Pilot si v utorok pozrelo 533-tisíc divákov v skupine 12+, z toho 436-tisíc bolo z cieľovej skupiny 12-54. Trhový podiel dosiahol 33,5 % a u "mladých" takmer 40%. Vo štvrtok bola situácia podobná, prvú časť videlo vyše pol milióna divákov, v skupine 12-54 bol trhový podiel 33,9 %. Druhá epizóda mala trhový podiel 36,6 % a v cieľovej skupine 12-54 takmer 40 %. Všetky tri časti prekonali bežne dosahované priemery TV Joj.

Sledovanosť Knight Ridera na TV Joj

utorok 05-01-2010 – pilot
12+ |
533-tisíc divákov, share 33,5 %
12-54 |
436-tisíc divákov, 38,7 %

štvrtok 07-01-2010 – 1. časť
12+ |
507-tisíc divákov, share 30,2 %
12-54 |
391-tisíc divákov, share 33,9 %

štvrtok 07-01-2010 – 2. časť
12+ |
469-tisíc divákov, share 36,6 %
12-54 | 370-tisíc divákov, share 39,4 %

10-01-2010 | autor: Admin | zdroj: medialne.sk


NOVÝ KNIGHT RIDER V JANUÁRI NA TV JOJ!

TV JOJ zverejnila plán vysielania nového Knight Ridera. Začne sa vysielať prvý januárový týždeň, v utorok a štvrtok o 21:45. Pilotná epizóda štartuje 5. januára. TV JOJ využije bezplatnú 24-hodinovú reprízu v stredu o 16:40. Vo štvrtok nás čakajú dve epizódy za sebou od 21:45 do 23:15 a nasledujúci deň 24-hodinová repríza medzi 15. a 17. hodinou. Knight Rider dostal podtitul - Starý a nový Mike. Knight Rider mal odštartovať na jeseň, čo potvrdzovala brožúra k jesennej štruktúre TV JOJ určená inzerentom a zadávateľom reklamy. Nedávno blog Seriály.Kinema.sk informoval o štarte v roku 2010.

20-12-2009 | autor: Admin | zdroj: medialne.sk


KNIGHT RIDER FESTIVAL II NA OBZORE

O tri mesiace sa v Las Vegas v Nevade koná druhý Knight Rider Festival na ktorom sa zídu fanúšikovia seriálu z celého sveta. Ak sa plánujete zúčastniť tejto udalosti, navštívte oficiálnu stránku festivalu, kde nájdete všetky potrebné informácie. Organizátor Paul Casey s priateľmi znovu pracujú na tom, aby bola táto udalosť najväčšou v histórii. Fanúšikovia sú seriálu Knight Rider verní už 27 rokov. Časť zisku bude venovaná neziskovej organizácii Children's Miracle Network na podporu detských nemocníc.

Niekoľko dôležitých informácií z oficiálnej stránky festivalu:

● Festival sa koná 19. až 20. marca a je voľne prístupný verejnosti. Na oficiálnej stránke je zverejnený program.

● Majitelia replík auta sa môžu zaregistrovať do 2. marca. Poplatok za registráciu je $25.00, po 2. marci bude poplatok $40.00.

● V hotely Golden Nugget sú k dispozícii zlacnené izby, ktroré si v obmedzenom množstve teraz môžete rezervovať.

● Majitelia replík a hostia, ktorí si rezervujú izby v rámci Festivalu dostanú jeden lístok na exkluzívnu VIP Party. Minulý rok ste sa vďaka tomu mohli sretnúť s ľuďmi ako Glen A. Larson, Catherine Hickland, Michael Scheffe, George Barris, Justin Bruening a mnohými ďalšími.

● Jazda cez Vegas bola presunutá z piatkovej noci na sobotňajšiu.

● Bol odhalený nový plagát Festivalu! Znovu ho navrhol Nick Nuggent. Na oficiálnej stránke nájdete jeho animovanú verziu, ako aj jednu špeciálne formátovanú pre vašu MySpace stránku.

13-12-2009 | autor: Admin | zdroj: knightrideronline.com


NOVÝ KNIGHT RIDER NA TV JOJ!

TV JOJ začne v januári 2010 vysielať nový seriál Knight Rider. Informoval o tom server medialne.sk. Presný dátum, ani čas vysielania zatiaľ nie je známy.

02-12-2009 | autor: Admin | zdroj: medialne.sk


NOVÝ KNIGHT RIDER: ÚSPEŠNÝ NA RTL, ODLOŽENÝ NA JOJKE

Nový Knight Rider mal minulý štvrtok večer premiéru na nemeckej televíznej stanici RTL. Bol vysielaný po seriáli Kobra 11 a jeho sledovanosť bola lepšia, než mala Kobra 11. Knight Ridera pozeralo 2,48 milióna divákov. Ďalšie časti už nepôjdu v štvrtkovom prime-time, ale v sobotu podvečer. Seriál zakúpila aj slovenská TV Joj, zatiaľ sa však v programe neobjavil. Na americkej NBC mal nízku sledovanosť a preto bol po I. sérii zrušený.

14-10-2009 | autor: Admin | zdroj: medialne.sk


KNIGHT RIDER 2008 NA RTL

8. októbra bude mať na RTL v Nemecku premiéru nový Knight Rider. Prečo je krajina v ktorej Knight Ridera milujú jednou z posledných, kde bude mať jeho nová verzia premiéru? Kvôli výrobe dabingu. Pozrite si trailer RTL a budete počuť ako znejú Mike a KITT ústami nemeckých interpretov. Viac informácií na stránke RTL.

05-10-2009 | autor: Admin | zdroj: knightrideronline.com


DAVID HASSELHOFF SA ZMIENIL O BUDÚCNOSTI KNIGHT RIDERA

David Hasselhoff 14-07-2009 v rannej show rádia Mix 94.1 nazvanej "Mark and Mercedes In The Morning," propagoval program America's Got Talent. Stručne sa zmienil aj o novom seriáli Knight Rider a povedal, že "išiel vlastnou cestou," avšak dúfa, že Glenov film [tvorca originálneho Knight Ridera] bude úspešný a že sám sa do neho môže zapojiť, "len ak si bude istý, že to je to pravé." Celý rozhovor si môžete vypočuť na tejto adrese.

03-08-2009 | autor: Admin | zdroj: knightrideronline.com


SUPERAUTÁ PRE U.S. AIR FORCE

U.S. Air Force si objednala dve superautá, ktoré sú súčasťou náborového programu "2009 Super Car Tour." Tento program má pritiahnuť potencionálnych regrútov, keďže americká armáda má v posledných rokoch personálne problémy. Pre vývoj a výrobu prototypov si vybrali kalifornskú ladičskú firmu Galpin Auto Sports. Tá je známa predovšetkým z programu  "Pimp My Ride" na MTV a stavbou KITTa pre dnes už zrušený seriál "Knight Rider." Tentokrát postavili dve autá, ktoré pripomínajú skôr bojové stíhačky.

Prvým vozidlom je biely Ford Mustang s názvom "X-1." Názov odkazuje na Bell X-1, prvé nadzvukové lietadlo. Auto má pod kapotou motor V8 s výkonom 500 HP. Jeho interiér má s autom spoločné len málo. V strede sa nachádza len jedno katapultovacie sedadlo a vozidlo sa ovláda joystickom. Auto disponuje nočným videním, termovíziou a GPS. V palubnej doske je sústava monitorov.

Druhým automobilom je Dodge Challenger, ktorého nazvali "Vapor." Auto má lak pohlcujúci radarové lúče, takže pre radary by malo byť neviditeľné. Medzi jeho ďalšie prvky patrí "Stealth Mode" výfukovej sústavy, ktorý urobí auto nehlučným, jednodielne ráfiky kolies z uhlíkových zliatin, biometrické kľučky dverí, senzory vzdialenosti a kamera na streche, ktorá sníma okolie v okruhu 360°. Podobne ako Mustang, aj Vapor dostal interiér podobný stíhačke, nočné videnie, termovíziu a GPS. Na rozdiel od Mustangu má však dve sedadlá a volant je aj pred sedadlom spolujazdca. O tom, čo je pod kapotou Galpin mlčí.

Taktiež nepovedali nič o tom, koľko to strýčka Sama stálo. Video o výrobe týchto superáut si môžete pozrieť na stránke Air Force.

06-06-2009 | autor: Admin | zdroj: Wired.com & AutoRevue.cz


PHONE RIDER - APLIKÁCIA PRE iPHONE

Phone Rider je parádna malá aplikácia pre iPhone a iPod Touch 2G. Aplikácia napodobňuje KITTov hlasový modulátor a dokáže vizuálne zobraziť váš hlas z mikrofónu. Na výber je modulátor KITTa z 1. alebo 2. série a KARR. Phone Rider je dostupný na App Store za $0.99. 

28-05-2009 | autor: Admin | zdroj: knightrideronline.com


ODHALENÉ LOGO KNIGHT RIDER FESTIVALU II

19. až 20. marca, 2010 sa bude v Las Vegas konať druhý Knight Rider Festival. Festival už má dokončené nové logo, ktoré navrhol umelec Nick Nugent. Navštívte stránku Knight Rider Festivalu, kde si môžete pozrieť pekne animované logo.

28-05-2009 | autor: Admin | zdroj: knightrideronline.com


KNIGHT RIDER 2008 ZRUŠENÝ

Podľa kultúrnej rubriky Los Angeles Times' spoločnosť NBC zrušila seriál Knight Rider po natočení prvých 17-tich epizód. Budeme tak ušetrení hlúpych dialógov, ťažko uveriteľných zápletok, treťotriednych hereckých výkonov a príšerných zvláštnych efektov. Spolu s ním upadne do zabudnutia aj legendárny KITT, ktorého v tomto trápnom pokuse o oživenie seriálu predstavoval Shelby Mustang GT500 KR.

16-05-2009 │ autor: Admin │ zdroj: AutoRevue.cz & autoblog.com


REPRÍZA SERIÁLU NA TV PRIMA!

V sobotu 02-05-2009 začína na TV Prima repríza seriálu Knight Rider. Knight Rider sa bude vysielať každú sobotu dopoludnia. Toto je oficiálny text zo stránok TV Prima:

Knight Rider I

Jedno auto, jeden počítač, jeden muž...

Michael Long, mladý policista, je napaden a postřelen při výkonu své práce. Je přesvědčen, že je to jeho konec. O jeho znovuzrození se postará neznámý dobrodinec a musí se naučit žít s pozměněnou tváří a novou identitou, v níž získává jméno Michael Knight.

Jeho záhadný mecenáš mu poskytne veškeré vybavení a podporu, aby mohl pokračovat ve svém boji se zločinem. Nejpozoruhodnější část výbavy, která byla Michaelovi poskytnuta, je super sportovní vůz K.I.T.T. vybavený umělou inteligencí a dokonce schopností mluvit.

Michaelovým dobrodincem je milionář Wilton Knight, majitel firmy Knight Industries, který je přesvědčen, že jedině muž jako Michael je schopen pod jeho vedením změnit svět. To on si Michaela vybral a určil mu budoucí roli nelítostného bojovníka se zločinem. Michaelovi také pomáhá další z milionářových spolupracovníků Devon Miles a o provoz auta se pečlivě stará mechanička Bonnie.

Michael Knight alias Knight Rider, neohrožený muž, který jako bájný rytíř stojí po boku nevinných, bezbranných a bezmocných ve světě zločinců, pro které neplatí zákon, začíná svou novou misi…

28-04-2009 | autor: Admin | zdroj: TV Prima


ZNAČKA PONTIAC ZANIKÁ

Koncern General Motors predstavil kroky, ktoré by ho mali zachrániť pred skazou. Na včerajšej tlačovej konferencii prezident koncernu GM Fritz Henderson predstavil opatrenia, ktoré povedú k reštrukturalizácii automobilky, ktorá bola ešte minulý rok najväčšou na svete.

Najvýznamnejším krokom je na budúci rok ohlásené zrušenie značky Pontiac, ktorá tvorila jednu z 5-tich amerických značiek koncernu. V budúcnosti tento nový plán počíta iba so značkami Chevrolet, Cadillac, Buick a GMC. Zrušenie značky Pontiac bolo relatívne jednoduché vďaka jej skromnej ponuke iba 6-tich modelov a skutočnosti, že väčšina jej samostatných dílerstiev bola už predtým zlúčená so značkami Buick, alebo GMC.

Pontiac prišiel v roku 1967 s modelom Firebird, ktorý sa vyrábal v štyroch generáciách až do roku 2002. Automobilka Pontiac dostala meno podľa mesta v Michigane a to zase podľa mena známeho indiánskeho náčelníka.

Pontiac vyrobil aj nášho KITTa, ktorý nebol ničím iným, ako upraveným modelom Firebird Trans Am tretej generácie, ktorá sa vyrábala v rokoch 1982-1992.

28-04-2009 | autor: Admin | zdroj: AutoRevue.cz


KNIGHT RIDER FESTIVAL MAL ÚSPECH

Minulý týždeň 20-21. marca sa v Las Vegas konal prvý oficiálny Knight Rider Festival, ktorý mal obrovský úspech. Tisíce a tisíce ľudí prúdili cez Fremont Street a boli tak svedkami najväčšej Knight Rider udalosti v histórii. Na festivale sa zúčastnili také hviezdy ako Glen A. Larson, Justin Bruening, Rebecca Holden, Catherine Hickland, Stu Phillips, Don Peake, Jack Gill, George Barris, Dennis Braid, Tony Wood, Michael Scheffe, Buzz Bundy, James Smith, James Winburn, Nate Truman a ďalší. Na stránke Knight Rider Online môžete nájsť až 4 hodiny videozáznamu z tejto udalosti. Pre výber medzi jednotlivými klipmi kliknite na žltú ikonku "qik."

28-03-2009 | autor: Admin | zdroj: knightrideronline.com


NOVÝ KNIGHT RIDER NA TV JOJ

TV JOJ zakúpila od NBC Universal vysielacie práva na nového Knight Ridera, ktorý mal v USA premiéru iba túto sezónu. Termín vysielania zatiaľ nie je známy. Úspech pôvodného seriálu z 80. rokov sa v Amerike nezopakoval a nový Knight Rider je jedným z najväčších sklamaní sezóny 2008/2009. NBC najprv objednala 22 epizód s tým, že seriál prejde zmenami a priblíži sa viac pôvodnej predlohe. Nakoniec vzala rozhodnutie späť a objednala iba 17 epizód. I. séria končí vo februári a s ňou možno aj celý seriál. NBC doteraz nepotvrdila koniec seriálu, ani jeho pokračovanie.

01-02-2009 | autor: Admin | zdroj: medialne.sk


GLEN A. LARSON MÁ 72. NARODENINY

Glen A. Larson oslávil 03-01-2009 svoje 72. narodeniny. Pridávam sa s gratuláciou k fanúšikom na celom svete. Glen A. Larson nie je len tvorcom seriálu Knight Rider, ale aj mnohých ďalších seriálov ako napr. "The Fall Guy", "Battlestar: Galactica", "Buck Rogers In the 25th Century", "Nightman" a ďalších. Momentálne pracuje na filmovej verzii seriálu Knight Rider, ktorej scenár je v záverečnej fáze. V marci sa má Glen A. Larson zúčastniť Knight Rider Festivalu v Las Vegas.

04-01-2009 | autor: Admin | zdroj: knightrideronline.com


KNIGHT RIDER FESTIVAL

20-21 marca 2009 sa v Las Vegas v Nevade koná prvý Knight Rider Festival. Zhromaždia sa tam nadšenci a fanúšikovia seriálu. Festival sa bude konať na Fremount Street Experience a očakáva sa, že príde cez 8000 fanúšikov. Cieľom udalosti je spoznať a poďakovať vlastníkom replík auta KITT za ich dlhoročnú podporu seriálu. Zídu sa tam návštevníci z celého sveta a predstavia sa autá z originálneho ako aj z aktuálneho seriálu. Budú tam tvorcovia a účinkujúci z obidvoch seriálov. V Las Vegas sa bude konať okružná jazda s replikami automobilu KITT. Ak vlastníte KITTovu repliku, môžete ju priviezť na festival, ale musíte sa zaregistrovať. Registrácia až do 15. februára je bezplatná a všetci registrovaní budú mať zvláštne výhody, vrátane prístupu na VIP párty. Hostia sa môžu ubytovať v hoteli Four Queens za $89.00 na jednu noc. Prístup verejnosti je zdarma pre všetkých!

Zoznam hostí:

• Glen A. Larson
• George Barris
• Ron Martinez
• Stu Phillips
• Buzzy Bundy
• James Smith
• Jack Gill
• James Winburn
• Jay Ohrberg
• Corey Eubanks
• Shelby Automobiles
• Dennis Braid
• Harold Belker

Podrobné informácie môžete nájsť na oficiálnej stránke knightriderfestival.com.

27-12-2008 | autor: Admin | zdroj: knightrideronline.com


KOMPLETNÝ SERIÁL NA DVD

V USA vyšiel na DVD prvýkrát kompletný originálny seriál, balený v jednej sade. 24 jednostranových diskov obsahuje všetky epizódy, bonusy a TV film Knight Rider 2000. Celá sada je zabalená v krabici so zabudovaným "skenerom." Po stlačení tlačidla sa rozsvieti svetlo a spustí sa charakteristický zvuk KITTovho skeneru a ústredná melódia. Sada DVD stojí na internete okolo $100. [Pre región 2 je dostupná  podobná 26-disková verzia na stránke www.universal-playback.com]

11-12-2008 | autor: Admin | zdroj: www.knightriderarchive.com


KITT AKO RC MODEL

Ak túžite mať doma KITTa na diaľkové ovládanie, teraz máte možnosť. Firma Hitari vyrába jeho RC model v mierke 1:15. Autíčko má vpredu funkčný červený senzor so zvukovým efektom, zvuk turbínového motoru, režim Turbo Boost [max. rýchlosť] a dokonca rozpráva. Bližšie informácie sú k dispozícii na stránke výrobcu www.hitari.com. U nás si ho môžete  objednať v e-shope www.suy.sk za 42,50 € [1280.35 Sk].

10-12-2008 | autor: Admin


knight rider COMPANION

V USA vyjde kniha "Knight Rider Companion," ktorá má byť ultimatívnym sprievodcom mytológiou originálneho seriálu Knight Rider. Knihu plánujú vydať do Vianoc 2008. V obmedzenom množstve bude tiež dostupná na Knight Rider Festivale 2009, ktorý sa koná 20-21 marca v Las Vegas. Zopár stručných informácií môžete nájsť na stránkach http://www.knightridercompanion.com/.

29-11-2008 | autor: Admin


NAVIGÁCIA Mio knight rider

Spoločnosť Mio uviedla na trh novú generáciu GPS navigácie, ktorá  je inšpirovaná známym seriálom. Štýlová čierna navigácia svojimi tvarmi pripomína KITTa. Na bokoch má dokonca červené LED diódy, ktoré sa pri hlasových pokynoch rozsvecujú podobne ako KITTov hlasový modulátor. Pokyny nahovoril William Daniels, ktorý KITTa daboval aj v originálnom seriáli.

Navigácia je vybavená farebným dotykovým displejom s uhlopriečkou 4.3" a rozlíšením 480x272 px. Navigačným čipom je SirfStar III. Navigácia navyše obsahuje 150 ženských a 150 mužských mien, ktorými vás môže osloviť. Jej cena je $269.99 a kúpiť si ju môžete na RadioShack.com, alebo u našich českých susedov na stránkach www.palmpc.cz za 6 188 Kč.

29-11-2008 | autor: Admin

HOME
| NEWS | O SERIÁLI | K.I.T.T. | K.A.R.R. | OBSADENIE | FOTOGALÉRIA
EPIZÓDY | ČLÁNKY | FAQ | MULTIMÉDIÁ | CHRONOLÓGIA | GAMES
| DVD & VHS
SCENÁRE | TRIVIA | HLÁŠKY | ČO AK?
| NEZROVNALOSTI | SPINOFFS | ODKAZY