KNIGHT RIDER [2008]

PREMIÉRA V USA: 17-02-2008
PREMIÉRA V SR: 05-01-2010
PREMIÉRA V ČR: 13-07-2010


[PILOT]
Akčný / Krimi / Sci-Fi / Thriller
USA, 2008, 80 min
Réžia: Steve Shill
Hrajú: Val Kilmer, Sydney Tamiia Poitier, Bruce Davison, Chris Mulkey, David Hasselhoff, Justin Bruening

Knight Rider [2008] je pilotný film nového seriálu spoločnosti NBC. Seriál bol po prvých 17-tich epizódach zrušený pre nízku sledovanosť.

Dom Charlesa Graimana obsadia neznámi muži, aby získali informácie o projekte Prometheus. Graimen zomiera skôr, než teroristi stihnú získať tajné informácie. Zoberú si jeho  hard-disky, ale chýbajú im informácie ohľadom zabezpečenia. Pri prehliadke jeho garáže objavia auto - nového KITTa. KITT [Knight Industries Three Thousand] sa aktivuje a vydáva sa hľadať podľa inštrukcií Graimanovu dcéru Sarah.

Sarah Graimanová prednáša na Standfordskej univerzite v Californii. Čoskoro sa s ňou spojí KITT a oznámi jej, že je v nebezpečenstve. Sarah sa dostane von z budovy, ale tam ju zadržia dvaja chlapi. Zachráni ju KITT a následne sa zbaví prenasledovateľov. Charles ho naprogramoval, aby vyhľadal Mika Traceura. Mike je Sárin kamarát z detstva a KITT zistí, že sa nachádza v Las Vegas. Sarah ho nájde v kasíne a požiada ho o pomoc. Agentka Rivaiová z FBI zistí, že muž v márnici nie je Charles Graiman, ale jeho dvojník, ktorého používal vzhľadom k charakteru svojej práce. KITT zistil, že vozidlo v ktorom ich predtým prenasledovali je registrované na spoločnosť Black River. Je to súkromná bezpečnostná organizácia, ktorá chce získať kontrolu nad Prometheom. V momente prelomenia Charlesovho šifrovania by boli schopní nechať havarovať lietadlá a zaútočiť na iné národy. Na dekódovanie dát však potrebujú Charlesa, alebo jeho dcéru Sarah. KITT bol naprogramovaný, aby sa po zaistení Sarah a Mika Traceura dostal do FBI.

Teroristi zatiaľ získajú informácie o KITTovi z Charlesových diskov. Ak by sa dostali dosť blízko, boli by schopný sa do neho nabúrať. Charles sa spojí s KITTom a pošle mu nové súradnice. Z domu ušiel tajnou chodbou a teraz ich čaká spolu s Mikeovou matkou v moteli Parkwoods. Sarah kontaktuje agentku Rivaiovú a povie jej, kde je jej nezvestný otec. Šerif, ktorý je spolu s Rivaiovou v Graimanovom dome pracuje pre Black River a okamžite upozorní ich prenasledovateľov. Tí prídu do motela skôr než KITT a hľadajú Charlesa.

KITTov termo-snímací systém zachytí v motely tri tepelné zdroje a upozorní Mikea. Teroristi zatiaľ prehľadávajú motel. KITT navedie Mikea do správnej izby, kde sa stretne s Charlesom a svojou matkou. Teraz sa musia dostať ku KITTovi. Mike sa dozvie, že Charles pred mnohými rokmi vynašiel prvého KITTa a zmizol sem, aby nikto nevedel kto ho zostrojil. Mikeova matka tam odišla tiež, keď bol ešte malý na žiadosť jeho otca. Mikeov otec je Michael Knight, muž, ktorý riadil prvého KITTa. Vonku ich nájde agentka Rivaiová a idú spolu ku KITTovi. Do KITTových systémov sa nabúra nejaký vonkajší zdroj. KITTova špecifikácia bola na ukradnutých diskoch a hrozí, že nad ním získajú úplnú kontrolu. Charles mu prikáže, aby sa vypol a KITT sa deaktivuje. Teroristi so šerifom ich nájdu skôr ako stihnú vypadnúť a prikážu im odhodiť zbrane. Mikeova matka na nich vytiahne spoza chrbta zbraň a jeden z teroristov ju zastrelí. Charlesa si potom vezmú zo sebou a Mikea s Rivaiovou chcú popraviť. Mike s agentkou čakajú na smrť. V poslednej chvíli však zaútočia a odzbroja oboch mužov. Mike a Sarah potom idú zachrániť Charlesa. KITT je pojazdný aj keď je vypnutý, ale musí sa riadiť manuálne.

Mike dobehne teroristov a tí chcú od Charlesa heslá, aby mohli KITTa ovládať. Charles ich odmietne vyzradiť. Jeden z chlapov spustí na KITTa dávku zo samopalu a rozstrieľa mu okno. Mike je z toho prekvapený, nakoľko si myslel, že KITT je nepriestrelný. To však funguje na princípe nanotechnológie, len keď je zapnutý počítač. Charles teroristom nakoniec prezradí kód, aby ich nezabili. Mike ich predbehne a povie Srah, aby aktivovala KITTa. Počítač nabehne a KITT sa snaží blokovať všetky frekvencie nepriateľov. Mike sa im s KITTom postaví do cesty. KITT je znovu nezraniteľný a teroristi do neho vrazia v plnej rýchlosti. Ich auto prudko havaruje a zostane stáť. O chvíľu dorazí aj polícia s agentkou Rivaiovou. Charles je trochu otrasený, ale v poriadku.

FBI našla vysledovaním telefónnych hovorov Charlesov disk mimo Dubaja. Heslo nebolo poškodené a zatkli aj prostredníka, ktorý predával materiály. Muž, ktorý za všetkým stojí je stále na slobode. FBI vie, že Charles postavil iného KITTa. Charles chce obnoviť Nadáciu a pracovať spolu s FBI a chcú, aby Mike riadil nového KITTa. Mike má ako bývalý vojak pre túto prácu všetky predpoklady, lenže neverí v tú istú vec ako oni a ponuku odmietne. Na pohrebe svojej matky sa Mike stretne so svojim otcom, Michaelom Knightom. Michael mu povie, že hovoril s Charlesom, ale nemôže mu vravieť čo má robiť. Pred 25-timi rokmi mu Wilton Knight povedal, že jeden muž môže veľa zmeniť. Michael bol ten muž. Mike nakoniec zmení svoje rozhodnutie a ponuku prijme. Na Mike čaká nová misia. V okolí Prahy bol nájdený mŕtvi americký diplomat. FBI tam poslalo vyšetrovací tím, ale zlyhal. Teraz je na rade Mike s KITTom...

TRIVIA:

26-septembra-2007 NBC oznámila, že natočili dvojhodinový pilotný film pre prípadný nový seriál. V novej verzii hrá Justin Bruening strateného syna Michaela Knighta, Mikea Traceura. Deanna Russo hrá Mikeovu bývalú priateľku, Sarah Graimanovú. Bruce Davison dostal úlohu jej otca, Charlesa Graimana, konštruktéra pôvodného KITTa [Knight Industries Two Thousand]. Wayne Kasserman účinkuje ako Mikeov spolubývajúci a David Hasselhoff má malé cameo ako Michael Knight. KITTa predstavuje Ford Shelby GT 500 KR Mustang.

Scenár pilotu napísal hlavný producent Dave Andron, výkonnými producentmi sú Doug Liman a Dave Bartis. 13-decembra-2007 NBC oznámila, že pilot bude vysielať 17-februára-2008. Nového KITTa [Knight Industries Three Thousand] dabuje Val Kilmer [úlohu pôvodne dostal Will Arnett, ale General Motors požiadli o jeho stiahnutie, nakoľko Arnett účinkuje v reklamách GM]. Sydney Tamiia Poitier, dcéra slávnej Sidney Poitier hrá agentku FBI Carrie Rivai.

Po kladnom ohlase NBC oznámila, že seriál by sa mohol začať vysielať koncom roku 2008. Seriál mal premiéru v stredu 24-septembra-2008 o 20:00 hod. na NBC. V novembri 2008 NBC oznámila, že objednali celých 22 epizód, ale po 13. epizóde bude niekoľko postáv vyškrtnutých a dej bude upravený. NBC nakoniec objednávku zmenila iba na 17 epizód. 19-mája-2009 NBC oznámila, že druhá séria nevznikne.

PREDCHÁDZAJÚCA EPIZÓDA | NASLEDUJÚCA EPIZÓDA
NÁVRAT NA 1. SÉRIU


HOME | NEWS | O SERIÁLI | K.I.T.T. | K.A.R.R. | OBSADENIE | FOTOGALÉRIA
EPIZÓDY | ČLÁNKY | FAQ | MULTIMÉDIÁ | CHRONOLÓGIA | GAMES
| DVD & VHS
SCENÁRE | TRIVIA | HLÁŠKY | ČO AK?
| NEZROVNALOSTI | SPINOFFS | ODKAZY