TEAM KNIGHT RIDER
OBSADENIE


KYLE STEWART [Brixton Karnes]

Kyle bol niečo ako americký James Bond. Férový, čestný, ale aj nemilosrdný ak to bolo nevyhnutné. Kyle bol pravdepodobne najlojálnejším a morálne najviac založeným agentom CIA, aký existoval. Musel byť. Hanba z rodinnej histórie ho nútila byť najlepším. Bol úspešný. Bol uznávaným agentom, ktorého vysielali riešiť svetové problémy... Irak, Kolumbia, Lýbia. Ak bolo potrebné odviesť dobrú prácu, volali jeho. Kyleova kariéra sa skončila, keď istý človek dodal Rusom zoznam agentov CIA, vrátane Kyleovho mena. Ukrýval sa za nepriateľskými líniami a ledva unikol živý. Jeho kariéra v CIA skončila. Ale vláda ho najala pre TKR, aby mohol svoje skúsenosti odovzdávať neskúsenejším agentom. Kyle na svojich ramenách nesie váhu sveta kvôli svojmu otcovi. Vždy sa uistí, či to čo robí je správne a dbá na bezpečnosť svojho tímu. Je to muž s neuveriteľným zmyslom pre zodpovednosť, čo z neho robí ideálneho vodcu.

automobil: Dante


DUKE DEPALMA [Duane Davis]

Expolicajt a bývalý boxer. Teraz je bojovníkom s odbornými znalosťami o zbraniach a sledovaní. Duke bol vyhodený z policajného zboru. Všetko čo vieme je, že porušil priveľa pravidiel pri zatýkaní istého člena gangu. Jeho situácia nevyzerala práve najlepšie a Duke začal pochybovať o rozhodnutiach, ktoré urobil. Vďaka boju proti gangom sa dostal do pozornosti TKR a okamžite sa stal jeho novým členom. Práca v TKR je pre neho niečím čo si nikdy ani len nevedel predstaviť: úroveň, komfort, štýl a technika. Duke vie, že dostal druhú šancu a preto sám sebe sľúbi, že odteraz bude robiť všetko správne. Duke má neuveriteľnú silu, ale je prekvapujúce, aký dokáže byť niekedy citlivý. Vždy je pokojný, nikdy nie uponáhľaný. Jeho postupy sú vždy uvážené a pokojné. Nikdy sa nedá vyprovokovať, čo niektorých ľudí znervózňuje.

automobil: Beast


JENNY ANDREWS [Christine Steel]

Disciplinovaná gymnastka a expertka na bojové umenia. Nádherná brunetka o ktorej by ste si nikdy nepomysleli, že bola v námornej pechote. Jenny bola seržantom počas vojny v Perzskom zálive. Odišla odtiaľ s cennými skúsenosťami a medailami. Vyrastala vo vojenskej rodine. Jej otec bol generálom a jej piati bratia sa prihlásili do rôznych zložiek armády. Aj keď ju matka vždy podržala, dúfajúc že Jenny by si mohla zvoliť pre ženu vhodnejšiu kariéru, vedela keď Jenny mala desať rokov a viedla taktický útok na decká z klubovne, že jej dcéra je predurčená pre armádnu službu. Nenájdete lepšieho vojaka než Jenny. Jej tím ju nazýval "Xena". Je veľmi opatrná, čo sa týka jej osobného života. Je neobyčajne plachá a nevystavuje na obdiv svoj pekný vzhľad. Keď na ňu narazia muži, obyčajne ich od seba odplaší. Ale Kyle vidí jej rolu tvrdého dievčaťa a pohráva sa s ňou. Jennyne bezkonkurenčné schopnosti vojaka boli jednoznačným dôvodom prečo sa stala nový členom TKR. Ale s nadáciou ju spája niečo iné. Bude to odhalené v prvej sérii.

automobil: Domino


ERICA WEST [Kathy Trageser]

Krásna žena s tajomnou minulosťou. Je sexy a dokáže manipulovať s ľuďmi tak, aby dosiahla čo chce. Miluje hry a pocit vítazstva. Ak sa raz zapletiete do jej siete, nemáte na výber, iba sa poddať jej rozmarom. Nikto si nie je istý či Erica West je jej pravé meno. Všetko čo o nej skutočne vieme je, že študovala umenie a urobila jeden chybný krok. Bola obvinená a odsúdená. Po troch rokoch vo väzení ju prepustili. Podmienkou bolo, že bude pracovať pre nadáciu FLAG, ktorá jej vybavila prepustenie. Také sú fakty, zbytok je zahalený tajomstvom. Ostatní členovia TKR sa pokúšajú dozvedieť sa o nej niečo viac, ale Erica je profesionálka. Nakoniec vyjde na svetlo, že jej manžel a spolupáchateľ v jednej osobe zrejme nie je mŕtvy. Erica nie je dievčaťom odvedľa, má aj svoje temné stránky a je značne nepredvídateľná.

automobil: Kat


KEVIN "TREK" SANDERS [Nick Wechsler]

Vedecký génius. Chlap, ktorý vyzerá ako Brad Pitt, ale má IQ 200. Je MacGyverom skupiny. Trek sa narodil bohatým rodičom v Bostone, kde bolo množsvo fanúšikov Star Treku, odtiaľ pochádza jeho meno. Vlastne bol počatý na zjazde science fiction v roku 1972. Ako 12-ročný absolvoval MIT a pracoval pre výskumný tím vo Washingtone. Ale Trek chce pracovať pre iných ľudí. Vyvinul revolučné technológie, ktoré predal a za pár rokov sa stal multimilionárom. Stalo sa to pre neho hrou: niečo vynájsť, zbohatnúť, prísť o to, vynájsť niečo iné, mať šťastie, atď. Kým mal 21, urobil to niekoľkokrát. Potom sa dozvedel o TKR. Nebol novým členom: prišiel k nim a ponúkol im svoje služby. Keď sa o tom dozvedeli na vyšších miestach, bola to ponuka ktorú nemohli odmietnuť. Trek nie je nactižiadostivejším členom TKR. Ostatní ho vyhlasujú za lenivého, bez motivácie a vedia tiež, že tam nemusí byť. Kľudne by mohol nechať takýto život, niečo vynájsť a zarobiť na tom majetok. Ale Trek neodchádza a je cenným členom tímu, ktorý môže prispieť k vedeckému riešeniu takmer všetkých problémov. Trek pracuje svojím vlastným tempom, ktoré veľakrát spôsobí tieseň starostlivo naplánovaným misiám. Trek je tiež zberateľom informácií všetkého od literatúry a dejín, až po popkultúru. A napriek Trekovým sťažnostiam, že by rašej mohol pozerať doma na MTV, môžete si všimnúť, že cíti zodpovednosť za svoju úlohu. Trek neustále hľadá nové výzvy. Ale pochopiteľne to nikdy nepriznáva.

automobil: Plato


TEAM KNIGHT RIDER
SPINOFFS

HOME | NEWS | O SERIÁLI | K.I.T.T. | K.A.R.R. | OBSADENIE | FOTOGALÉRIA
EPIZÓDY | ČLÁNKY | FAQ | MULTIMÉDIÁ | CHRONOLÓGIA | GAMES
| DVD & VHS
SCENÁRE | TRIVIA | HLÁŠKY | ČO AK?
| NEZROVNALOSTI | SPINOFFS | ODKAZY