REBECCA HOLDEN: VZNEŠENÁ JAZDA
REBECCA HOLDEN PRIŠLA K BOHATSVU S ROPNÝM MAGNÁTOM A TV SERIÁLOM KNIGHT RIDER

MARK WHEELER
US MAGAZINE, APRÍL 1984


Pôvabná Rebecca Holden známa zo seriálu Knight Rider by svoj životopis mohla nazvať Dievča, ktoré má všetko. Ale skeptici sa opýtajú, má štyri domy, sľubnú kariéru, šťastné manželstvo, bohatého manžela, úžasný vhľad a pekný hlas - ale je to všetko čím sa možno v živote chváliť ?

"Som jednou z najpuntičkárskejších osôb aké poznám," pripustí Rebecca Holden (25), "a nemôžem zistiť prečo. Chcem robiť všetko prinajmenšom jedenkrát a urobiť to správne. Viem, že riadim všetkých okolo mňa."

"Vyzývam každého ,aby udržal krok s jej jediným bežným dňom, "hovorí Rebeccin manžel Bobby Vassallo (34). "Myslel som, že som pilný pracovník a stále sa pokúšam presvedčiť, ju aby to brala trochu voľnejšie."

"Som taký workaholik, stále by som niečo robila," smeje sa Rebecca. A tak som rada, že mám okolo seba ľudí, s ktorými sa cítim dobre."

Jednou takou osobou je jej manžel, ktorého veľkolepo popisuje ako "the world's only Sicilian/Texan." Vassalo zbohatol ako nezávislý Texasský ťažbár ropy a plynu. Poznajú sa odkedy bola Rebecca na strednej škole, ale zobrali sa len pred tromi rokmi.

Rebecca Holden sa pohybovala v showbiznise od šiestich rokov, keď žiadala svoju matku, či by nemohla na klavír. "Bola som zvláštne dieťa," hovorí Holden, "pretože som bola rada keď som prišla domov a mohla cvičiť hudbu." V roku 1979 absolvovala North Texas State University so špecializáciou na spev a jazyk. Čoskoro sformovala päťčlennú country skupinu.

Zdanlivá spievajúca hviezda úspešne napredovala, ale so žiadnou nahrávacou zmluvou v dohľade, náhodou sa však dostala k modelingu. Agent jej priateľky si všimol zelenookú Rebeccu a podpísal s ňou zmluvu ako s novou Breck Shampoo girl (reklama na šampóny). Nebolo to len dnes vlasy, zajtra nič. Od roku 1979 do roku 1981 bola Rebecca Breck girl a objavila sa aj v iných TV reklamách.

Vassallo si spomína. "Navštívil by som Rebeccu V New Yorku a tam by kontroly stáli okolo $ 800, $ 500. Ak by som sa jej spýtal, či vie aké je tam všetko drahé, povedala by 'Nie, práve som uložila peniaze do banky.' Čudoval som sa, 'Ako môžem súťažiť s týmto dievčaťom?'"

Ale Vassalo to zvládol. Syn bohatého pôrodníka pracoval istý čas na stavbe od svojich 14-tich rokov. V 19-tich sa stal najmladším realitným agentom v Texase. V roku 1976 presvedčil niekoľko priateľov, aby investovali do ropného výskumu v západnom Texase. Narazili na ropu pri prvých desiatich vrtoch. Dnes jeho firma Texploration urobí okolo 30 nových vrtov ročne a má investície v nehnuteľnostiach.

Vassallovci sa v roku 1980 odsťahovali do L.A. Rebecca hrala vedľajšie úlohy v seriáloch Taxi, Quincy a Magnum P.I., predtým než sa tohto roku stala počítačovou mechaničkou superauta KITT v seriály Knight Rider.

Zatiaľ, čo Rebecca popisuje svoju postavu ako "inteligentnú, schopnú a nielen hlúpu sexy krásavicu," herečka vie, že jej vzhľad a nie skóre z I.Q. testu otvoril mnoho dverí. "Hej, to je konkurenčný boj," rýchlo poznamená, "a vždy keď idete na konkurz ste porovnávaní. Viem, že ma najali, lebo zapracovala chémia a vedela som hrať, ale tiež najali celé balenie."

Rebecca je očividne na vzostupe. Má blízko k podpísaniu dvoch nahrávacích kontraktov. Prichádzajú aj dve hudobné špeciality a niekoľko televíznych filmov.

Rebeccin typický deň začína hodinou cvičenia, často už ráno o 5:00. V jej domácej telocvičňi je stacionárny bicykel, veslovacie stroje a závažia - môže cvičiť s hmotnosťou až 100 libier. Fitness autobus prichádza k jej domu trikrát za týždeň. Po dni nakrúcania seriálu Knight Rider si môže vziať lekciu herectva alebo spevu, naobedovať sa a potom tráviť večer pri obchodných stretnutiach.

Po relaxácii, Rebecca a Vassallo v sobotu často chodia na celodenné filmové maratóny, alebo idú za svojimi 25-timi závodnými koňmi. "Nie sme hazardéri," hovorí Rebecca, "ale je zábavné potešiť svoje vlastné kone."

Niekedy opustia svoj Hollywoodsky domov a v piatok v noci sadnú do jedného zo svojich dvoch lietadiel, ktoré pilotuje Vassallo, alebo ich osobný pilot, Preston Hagman, syn Larryho Hagmana z Dallasu. Cieľom ich cesty je New York, kde majú byt, alebo lyžiarske svahy Aspenu, kde majú prázdninový dom. Do okruhu ich priateľov patrí aj Monacký princ Albert.

"Jeden z mojich starých priateľov hral pólo s princom Albertom a tam sme sa s ním stretli," hovorí Vassallo. "Minulý rok sme boli jeho hosťami na Monaco Grand Prix a tohto roku u nás bude hosťom on."

"Je zvláštne poznať niekoho, kto vlastní svoju krajinu," smeje sa Vassallo popod fúzy. "Má to tiež tú výhodu, že dostanete dobrý stôl v reštaurácii." Prirodzene ak Rebecca zastaví pri noblesnej reštaurácii v ručne vyrobenom Ferrari, alebo v Rolls-Royce, šanca, že ich riaditeľ hotela usadí v rohu niekde vedľa kuchyne je malá.

[zdroj: www.knightriderarchive.com]

» NASPÄŤ «


HOME | NEWS | O SERIÁLI | K.I.T.T. | K.A.R.R. | OBSADENIE | FOTOGALÉRIA
EPIZÓDY | ČLÁNKY | FAQ | MULTIMÉDIÁ | CHRONOLÓGIA | GAMES
| DVD & VHS
SCENÁRE | TRIVIA | HLÁŠKY | ČO AK?
| NEZROVNALOSTI | SPINOFFS | ODKAZY