PATTI McPHERSON: "BONNIE, KNIGHT RIDER A JA"

KNIGHT RIDER ANNUAL (UK), 1985


Keď Patti McPherson ktorá hrá Bonnie, počítačovú expertku v prvej sérii seriálu Knight Rider odišla zo seriálu fanúšikovia boli skutočne deprimovaný a nechávali štúdiu vedieť čo si myslia o ich rozhodnutí.

"Myslím, že sme boli všetci prekvapený celosvetovou reakciou, ktorú sme vyvolali," hovorí Patti, "aj keď mi celkom lichotilo že som bola tak populárna. Prepokladám že množstvo týchto reakcií vyplýva zo skutočnosti že ľudia sledujú seriál, zvyknú si na postavy a nemajú radi zmenu. Ale Rebecca Holden, ktorá nastúpila namiesto mňa v ďalšej sérii bola dobrá a získala si vlastných fanúšikov len čo si fanúšikovia zvykli na zmenu!"

Teraz keď je Patti späť ako Bonnie, zahrá si s mikročipmi a uistí sa že Michael Knight a KITT pracujú tak ako by mali. Rebecca Holden hľadá nové príležitosti kde môže rozvinúť svoj talent ako herečka, speváčka a tanečníčka.

"Bolo to ako stretnutie dobrej partie, keď som sa vrátila," hovorí Patti. "Ľudia predpokladajú že medzi mnou a Rebeccou existovala rivalita, pretože sa dostala na moje miesto. Ale nie je to tak. Je to skutočne príjemná žena a vychádzame spolu veľmi dobre. Želala mi veľa štastia keď odchádzala a dúfam že sa jej bude dariť."

Ako Bonnie, bolo Pattinou prvou úlohou keď sa vrátila do seriálu zistiť čo sa zmenilo na KITTovi. "Bola som trochu prekvapená že ho zničili a prestavali palubnú dosku, ale je to exotickejšie ako predtým. Ako Bonnie musím preukázať láskavosť, obnoviť všetky z dielov a zložiť ich znovu dokopy."

"Taktiež to bolo veľké stretnutie s Davidom a Edwardom Mulhareom po mojom odchode. Sme ako rodina a platí to tak pre štáb ako aj pre hercov. David a Edward mi povedali, že ma chceli späť a možno to s tým malo niečo do činenia. Sme šťastní pretože sme všetci spolu, usporiadávame večierky a podobné veci. To nie je akési 'bye 'bye, som rád že nie som s vami."

Čakala tam na ňu tiež kopa pošty od fanúšikov. "Boli by ste prekvapený koľko z nich píše veci ako: 'Je pekné vidieť pre zmenu ako počítačového experta ženu.' Inými slovami... inteligentná žena v seriály ktorá nie je iba ozdobou alebo sexuálnym objektom."

Pripúšťa že niekedy môžu veci dopadnúť trochu inak ako pred kamerami, obzvlášť keď hrá v nejakej náročnej akcii. "Pamätám si na jednu scénu, kde som hrala že som v bezvedomí a jeden chlap ma musel zdvihnúť a položiť si ma cez plece skôr než ma niekam odnesie (Knight of the Drones). Všetko išlo podľa plánu a potom zrazu zakopol o kábel kamery alebo niečo podobné a obaja sme spadli. Potom som naozaj bola takmer v bezvedomí! Našťastie nič podobné sa odvtedy nestalo."

Tri dni každý týždeň musí Patti opustiť svoj domov, ísť do štúdia a nevrátiť sa až kým nie je neskoro.

"Odhadujem, že začíname filmovať asi o 6:30 ráno a často nie som doma ani do polnoci. Každý usilovne pracuje. Ale sú chvíle, keď ma nikto nezháňa, sedím v okolí štúdia a čítam. Milujem knihy a tiež rozprávanie s ľuďmi. Strávim hodiny s členmi štábu a klebetím s nimi. Je fascinujúce, čo všetko sa dozviem za kamerami. Často sa dokážem vytratiť a za pár hodín urobiť nejaký nákup, ak scéna nevyžaduje moju prítomnosť. Tieto situácie sú pre mňa veľmi zaujímavé."

Patti iste viedla rozmanitý život, keďže ako dieťa často cestovala po Európe.

"Narodila som sa v North West Washington State," hovorí, "a môj ptec pracoval v armáde. Znamenalo to, že sme veľa cestovali a ja som chodila na množstvo rôznyh škôl. Väčšinu času som strávila vo Francúzsku a dalo by sa predpokladať že tento jazyk ovládam, ale vôbec nehovorím plynule.

"Kvôli tejto kočovnej existencii boli mojími najlepšími priateľmi moji bratia. Bolo ťažké skamarátiť sa s niekým iným, pretože hneď ako sa tak stalo sťahovali sme sa niekde inde a ja som musela začať zase odznovu. Ale moji bratia boli so mnou, boli stáli spoločníci. Stále máme dobré vzťahy. Vždy som milovala herectvo aj ako dieťa, ale nie zo zámerom živiť sa ním. Dokonca som nevedela že sa to dá. Vymyslela som veľa príbehov a robila menšie hry. Až keď som išla do školy v San Diegu kde som sa stretávala s hercami a herečkami, hrala som niektoré úlohy na vysokej škole. Zohnala som si aj súkromného učiteľa herectva. Ale v skutočnosti to bolo komerčné umenie, ktoré ma fascinovalo a študovala som ho na vysokej škole. Potom som išla pracovať pre Losangeleský časopis, zatiaľ čo moje herecké kurzy šli bokom a skončili robením reklamy. Rreklamy som robila skôr než som vzala herectvo na plný úväzok!"

Keď nehrá v seriály Knight Rider, angažuje sa Patti v keramike, hrnčiarských výrobkoch a podobných veciach. "Dokonca som sa zapísala na vysokej škole, takže môžem používať ich zariadenie a tiež sa učiť litografiu," hovorí. "To je myslím logicky, ďalší krok," hovorí. "Ale práve teraz som celkom šťastná s prácou s mikročipmi a udržiavaním KITTa vo forme!"

[zdroj: www.knightriderarchive.com]

» NASPÄŤ «


HOME | NEWS | O SERIÁLI | K.I.T.T. | K.A.R.R. | OBSADENIE | FOTOGALÉRIA
EPIZÓDY | ČLÁNKY | FAQ | MULTIMÉDIÁ | CHRONOLÓGIA | GAMES
| DVD & VHS
SCENÁRE | TRIVIA | HLÁŠKY | ČO AK?
| NEZROVNALOSTI | SPINOFFS | ODKAZY