DAVID HASSELHOFF: BIOGRAFIA


David Hasselhoff meria 193 cm, váži 185 libier a narodil sa v Marylande. Je jedným z najuznávanejších hercov z televíznej obrazovky. TV Guide ho zaradil medzi "10 najvýkonnejších televíznych hviezd" a je tiež jeden z najvyťaženejších. Nie je iba hercom [hrá Mitcha Buchannona] a výkonným producentom Baywatchu, ale tiež uznávaným spevákom.

David na seba prvýkrát upozornil keď hral "Dr. Snappera Fostera" v mydlovej opere CBS, Young & The Restless. V úlohe zotrval šesť rokov a stal sa jedným z najpopulárnejších začínajúcich hercov na televíznej obrazovke, získal obrovské množstvo fanúšikov, mnohí z nich ho stále poznajú ako "Snappera".

Ponuka Brandona Tartikoffa z NBC, aby sa dostal do hlavného vysielacieho času namiesto denného ho zlákala, David opustil seriál Young & The Restless a pokračoval v kariére počas štyroch rokov ako Michael Knight v populárnom seriály NBC, Knight Rider. Čoskoro mu táto úloha vyniesla cenu "People's Choice Award" za najpopulárnejšieho herca. Aj keď nakrúcanie seriálu Knight Rider skončilo v roku 1986, seriál sa reprízuje na USA Network [americká televízia]. Okrem popularity seriálu v Amerike, Knight Rider je populárny aj v zámorí, kde vysielanie seriálu v 82 krajinách malo za následok Hasselhoffov prvý veľký medzinárodný úpech. Úspech Knight Ridera položil základy pre Hasselhoffov nasledujúci seriál Baywatch, zobrazujúci dobrodružstvá Los Angeleských záchranárov, ktorý debutoval na NBC v roku 1989. Hoci mal seriál dobrú sledovanosť, sieť ho zrušila po prvej sérii. David Hasselhoff a jeho partneri získali práva k seriálu a na základe Hasselhoffovej popularity v zahraničí boli schopní zabezpečiť financovanie a priniesť Baywatch späť na televízne obrazovky v roku 1991. Dôsledkom Baywatchu ktorý Hasselhoff produkoval a hral v ňom, bol tiež seriál nazvaný Baywatch Nights. Baywatch Nights mal v USA premiéru v septembri 1995 a umožnil fanúšikom vidieť temnejšiu stránku Mitcha Buchannona v podobe detektívnej kancelárie a jeho partnerov, ktorí bojovali zo silami zla tohoto sveta. Behom svojej kariéri, Hasselhoff predviedol svoje herecké výkony aj v množstve iných televíznych projektov. Hral napríklad požiarnika vo filme týždňa Orly Adelsonovej, "One True Love". Mace Neufeld a Robert Rehme, producenti takých filmov ako "Clear and Present Danger" a "Patriot Games", získali Hasselhoffa ako hrdinu pre film "Gridlock" (1996). Predtým hral Hasselhoff zlého zlodeja diamantov, opak Michaela Grossa vo FOXovom filme týždňa, "Avalanche" [1994]. Tiež hral vo filme "The Cartier Affair" s Joan Collins, "Terror On London Bridge" a "The Ring Of The Musketeers".

Iné úspešné televízne projekty zahŕňajú Hasselhoffovu úlohu v seriály NBC, Perry Mason" The Case Of The Lady In The Lake, seriál bol na prvom mieste v sledovanosti týždňa.

Npriek svojmu obrovskému úspechu ako herec, Hasselhoffovým detským snom bolo stať sa popovou hviezdou, ktorý sa mu splnil ešte v 80-tych rokoch keď sa jeho cesty skrížili zo známym nemeckým producentom Hackom Whiteom a jeho sen sa čoskoro stal skutočnosťou. Načasovanie ich spolupráce keď vypustili singel Looking For Freedom nemohlo byť dokonalejšie ako keď mal koniec studenej vojny zasiahnuť strednú Európu. Súčasne sa pieseň stala hymnou pre nemeckých ľudí / singel stúpal na vrchol nemeckých rebríčkov, kde v roku 1989 zostal nepretržite osem týždňov.

Album Looking For Freedom sa umiestnil na vrchole rebríčkov, okrem toho tam zotrval tri mesiace. Získal zlato a trikrát platinum v Európe, kým v Nemecku postupoval k číslu jeden - k najpredávanejšiemu albumu roka [Madonnin album bol o stupienok vyššie], keď bol Hasselhoff vyhlásený "Najpopulárnejším a najpredávanejšim umelcom roku" v Nemecku. Túto česť nasledovalo turné v dvadsiatich mestách kde Hasselhoff vystupoval pre viac ako 250 000 európskych fanúšikov. Cestoval na dve významné udalosti v roku 1992 a 1994 a odvtedy nahral šesť ďalších albumov v Európe.

Najvzrušujúcejším zážitkom v celej jeho kariére bolo, keď ho pozvali zaspievať "Looking for Freedom" naživo na vrchole Berlínskeho múru predvečer nového roku 1989. Nemecko bolo prvýkrát zjednotené a na záver milión západných a východných Nemcov stáli spolu v mrazivej zime. "Bol som dojatý," hovoril Hasselhoff.

Jeho Album "David Hasselhoff" bol vypustený v USA v roku 1995 a singel z albumu, “Fallin’ In Love” mal premiéru počas živého predstavenia v “The Tonight Show” v apríli 1996. V priebehu roku 1996, zatiaľ čo produkcia Baywatchu bola v plnom prúde, Hasselhoff dokončil plán turné uskutočneného v niekoľkých štátnych veľtrhoch naprieč krajinou.

Okrem času stráveného v nahrávacom štúdiu, trávi Hasselhoff veľa hodín návštevami detí z nemocníc všade na svete. Je kľúčovým účastníkom v "Camp Baywatch," [Tábor Baywatch] ktorý pomáha znevýhodnenej mládeži z Los Angeles. Okrem toho sa angažuje v nadáciách Starlight Children’s Foundation a Make A Wish Foundation. Ako hovorí Hasselhoff, "Boh mi dal tak veľa, že musím vrátiť."

A ako David relaxuje? Doma zo svojou krásnou manželkou, herečkou Pamelou Bach a ich drahými dcérami, Taylor-Ann a Hayley Jantar. Keď im to hektické plány dovolia, Hasselhoffovci sa tešia úniku na romantické exotické dovolenky, ako návštevy Hong Kongu, fotografické safari v Keni, Hawaii, atď!

David Hasselhoff je herec, ktorého teší jeho práca a výzvy nových projektov, obzvlášť splnenie jeho životného sna: Broadway! Podľa najnovších informácií David debutuje na Broadwayi v predstavení Jekyll & Hyde!

» DAVID HASSELHOFF «


HOME | NEWS | O SERIÁLI | K.I.T.T. | K.A.R.R. | OBSADENIE | FOTOGALÉRIA
EPIZÓDY | ČLÁNKY | FAQ | MULTIMÉDIÁ | CHRONOLÓGIA | GAMES
| DVD & VHS
SCENÁRE | TRIVIA | HLÁŠKY | ČO AK?
| NEZROVNALOSTI | SPINOFFS | ODKAZY